O nás

Naše míľniky a ciele

Cieľom celého tímu Wesconi a našich expertov, je operatívna realizácia projektu od plánovacej fázy až po úspešnú implementáciu a plne fungujúci podnik, v zmysle nášho hesla: 

Váš partner pre riadenie výrobného závodu

S podporou moderných technológií chceme poskytovať riešenia pre našich zákazníkov aby boli udržateľní a úspešní.

Zároveň sa snažíme o vybudovanie pozitívnych a produktívnych vzťahov medzi špecialistami a medzinárodnými spoločnosťami. Vďaka otvorenosti, poctivosti a pracovitosti chceme vybudovať opakujúce sa a dlhodobé „win-win“ partnerstvá.

2007 - Vznik firmy Wesconi
Vznik firmy Wesconi v Nemecku a realizácia projektov formou Interim managementu.
2013 - Rozširovanie závodu na Slovensku
Rozširovanie závodu na Slovensku pre medzinárodného klienta a založenie novej fabriky.
2014 - Wesconi na Slovensku
2014 - založenie spoločnosti Wesconi s.r.o. na Slovensku
2015 - Realizácia projektov v oblasti LEAN
Realizácia projektov v oblasti LEAN, Toyota Kata a riadenie výroby pre výrobcov a dodávateľov automobilov TIER 1 a TIER 2. Spustenie podnikového informačného systému SAP B1.
2016 - Rozšírenie portfólia služieb a realizácia projektov
Rozšírenie portfólia služieb a realizácia projektov v oblasti turnaround a reštrukturalizácie pre medzinárodných klientov v automobilovom priemysle. Zavádzanie ISO 9001:2015 a ISO 14001:2015.
2018 - Medzinárodné projekty
Medzinárodné pôsobenie firmy prostredníctvom expertov v zahraničí (Česko, Ukrajina, Srbsko, Benelux, Nemecko). Greenfield projekt pre svetového dodávateľa automobilových komponentov pre popredných výrobcov automobilov.
2020 - Digitalizácia
Stali sme sa šťastným a hrdým partnerom spoločnosti Siemens Digital Industries Software. Naši zákazníci môžu teraz získať celú škálu služieb v oblasti digitálneho a operatívneho Plant Managmentu.
Predošlé
Ďalšie

Wesconi – Váš dodávateľ systémových riešení pre digitálne a operatívne riadenie závodu

Ako hrdý C & SI (Consulting und System Integration) partner spoločnosti Siemens Digital Industries Software v spolupráci s ďalšími silnými partnermi vyvíjame a zavádzame úspešnú priemyselnú výrobu budúcnosti.

Naše dlhoročné skúsenosti so strojárenstvom, riadením produkcie ako aj riadením celého závodu kombinujeme s najmodernejšími softvérovými nástrojmi, čím vytvárame účinné a spoľahlivé systémy riadenia na stabilnej a reálnej báze údajov.

S využitím systémov CAD a CAM sa vytvára základ pre plánovanie a implementáciu technológií a procesov. Pomocou virtuálneho zobrazenia Digitálneho dvojčaťa sú procesy simulované, testované a optimalizované.

Riadenie závodu môže byť takýmto spôsobom zabezpečené globálne a digitálne a súčasne umožňuje tzv. kokpitové funkcie, ktoré prehľadne zobrazujú kľúčové procesné indikátory v reálnom čase.

Vysoký stupeň automatizácie a efektívne využívanie Vašich zdrojov Vám prinesú dlhodobú konkurenčnú výhodu a poskytnú základ pre prenos informácií, ktorý nie je obmedzený aktuálnou polohou.

Kľúčové technické komponenty, ako sú prototypy, uchopovače, upínacie a polohovacie komponenty sa vyrábajú v procese 3D tlače a tak urýchľujú implementáciu do prevádzky ako aj uvedenie Vašich produktov na trh.

Cieľom je inteligentný závod – inteligentná, sieťovo prepojená, šetriaca zdroje a všestranná – schopná v čo najkratšom čas zásobiť vysoko kvalitným a konkurencieschopným tovarom Vašich spokojných zákazníkov.

Wesconi – Váš medzinárodný obchodný partner – doma v Európe – silný v CEE regióne

Jadro regiónu strednej a východnej Európy (CEE) tvorí Česká republika, Poľsko, Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Rumunsko a Bulharsko.

Za posledných niekoľko rokov prekonal ekonomický rast regiónu CEE celkové výsledky globálnej ekonomiky.

Región si zachováva základné podmienky pre udržanie hospodárskeho rastu. Dobré výhliadky majú predovšetkým proreformne orientované ekonomiky, ktoré kvôli vstupu do EU nastúpili cestu zlepšovania podnikateľského prostredia a daňových a sociálnych reforiem.

Každá z krajín regiónu CEE ponúka rôzne pridané hodnoty pre investorov, špecifické podnikateľské prostredie a samozrejme, vlastnú a jedinečnú kultúru.

Poľsko, Česká republika, Maďarsko a Slovensko patria už v medzinárodnom meradle k tzv. BCC krajinám (best cost countries), čo so sebou prináša ekonomicky veľmi zaujímavú kombináciu automatizácie, stability procesu, produktivity spolu s lukratívnymi mzdovými nákladmi.

Hlavný tím, politika & systémy

Hlavný tím

Founder & CEO

Marketing & Office manager

Naši klienti

Scroll to Top